Правдико

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило ...
сите 37 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Т.Т.(46) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение ...
сите 96 | | | веќе видена

Усогласувањето на законите со кои треба да се спречи насилството врз жените и семејното насилство, како и сите други мерки што државата треба да ги направи за ...
сите 13 | | | веќе видена

Поттикнати од последниот случај на фемицид што се случи во Мала Речица, Тетовско, во кој сопругот си ја застрелал сопругата со пиштол по што таа веднаш ...
сите 13 | | | веќе видена

На 17 септември годинава еден од адвокатите на експремиерот Никола Груевски, Миле Јанакиески и на други обвинети во предметите на СЈО, Еленко Миланов, поднел ...
сите 43 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска ги отстрани од судницата адвокатите на обвинетите во слуачјот за 27 април и ги казни со по 1000 евра. Адвокатите велат дека ...
сите 69 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје денеска обвинителите и адвокатите и обвинетите ќе го испрашуваат загрозениот сведок во настаните од 27 април 2017. На монитор во ...
сите 254 | | | веќе видена

Главната железничка станица во германскиот град Келн е затворена поради заложничка ситуација, соопшти полицијата. Вооружен маж зел жена како заложник, а како ...
сите 38 | | | веќе видена

Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 97 | | | веќе видена

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во спортска обложувалница во Гостивар. Сторителот, како што информираат од полицијата со закана со пиштол од ...
сите 64 | | | веќе видена

Поднесена кривична пријава против Д.Н.(60 години), поранешен градоначалник на општина Берово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 99 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...
сите 61 | | | веќе видена

next