Правдико

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финасиска поддршка на Советот на Европа организира дводневно советување на тема ...
сите 2 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено ...
сите 113 | | | веќе видена

Десетици институции ќе добијат нови имиња, табли, логоа, веб-страници и документи по промената на државното име. Според упатствата на Владата , Јавното ...
сите 60 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски поради поставувањето на Александар Атанасов за ...
сите 27 | | | веќе видена

Судењето за предметот „Насилство во општина Центар“ денеска продолжи во доказна постапка со презентирање на видеоснимките од медиумите кои биле присутни на 7 и ...
сите 78 | | | веќе видена

Директорот на Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам, Локаман Љимани, го послуша министерот за транспорт, Горан Сугарески, и ќе направи контрола на ...
сите 11 | | | веќе видена

Надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, во моментов ги анализира доказните материјали што беа ...
сите 47 | | | веќе видена

Законот за Јавното обвинителство, со кој се регулира статусот на специјалното јавно обвинителство, поминал на владина седница, потврдија за „Макфакс“ извори од ...
сите 199 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во ...
сите 123 | | | веќе видена

Поради брзиот технолошки развој и динамичното секојдневие на граѓаните на Република Северна Македонија, се наметна потребата од воспоставување на Национален ...
сите 2 | | | веќе видена

Согласно точка (4) од Преамбулата на Регулатива (ЕУ) бр. 910/2014 на Европскиот парламент и на Советот од 23 јули 2014 година за електронска идентификација и ...
сите 3 | | | веќе видена

Централниот регистaр на население претставува единствена база во која ќе се чуваат реални податоци во однос на населението во Република Северна Македонија. ...
сите 4 | | | веќе видена

next