Приведен крадец од Скопје за издржување 30-месечна казна затвор

8 копии

СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници од СВР Скопје, по ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информираше дека од страна на Секторот за внатрешни работи од Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка полиција – ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица апелира до граѓаните да не набавуваат огревни дрва без соодветна документација, бидејќи доколку во нивните дворни места ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информораше дека вчера во 15.00 часот во Полициска станица Гази Баба Е.М.(27) од Скопје пријавил дека околу 11.45 часот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денеска во 09.15 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Ресен и Надворешната канцеларија за криминалистички работи бил лишен од слобода ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

По поразот на домашен терен од Брајтон со 2:1 на стартот од новата сезона во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед во 2. коло во саботата доживеа дебакл на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец од Скопје за издржување 30-месечна казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: