Правдико

Полициската станица од Струга, трага по возач на скутер кој повредил пливач и побегнал. Според полицијата се преземаат мерки за пронаоѓање на лице кое вчера во ...
сите 22 | | | веќе видена

МВР поднесе крвична пријава против 31 годишен скопјанец, од село Глумово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице ...
сите 117 | | | веќе видена

Македонија нема направено суштински напредок во спроведување на препораките за спречување корупција меѓу пратениците во парламентот, судиите и меѓу ...
сите 49 | | | веќе видена

Претставници на граѓанското здружение „Човекот над профитот” вчера се сретнале со гувернерката на НБРМ, Анита Ангеловска-Бежовска , во контекст на блокираните ...
сите 18 | | | веќе видена

Листа од 92 жртви, вклучувајќи и две неидентификувани лица, од смртоносните пожари кои минатиот месец ја зафатија областа Атика, форензичарите ги испратија до ...
сите 97 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин „Табановце“ и на Скопскиот аеродром биле уапсени две лица барани од страна на полицијата. Едното лице се ...
сите 11 | | | веќе видена

Левица поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за распишување референдум, со која бараат нејзино поништување. ...
сите 14 | | | веќе видена

Петстотини и деведесет и пет илјади евра или 36.634.675 денари е оштетен буџетот од страна на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и ...
сите 115 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство влезе во Општина Аеродром. По краток увид, специјалните истражители ја одзеле сета документација водена во периодот додека ...
сите 13 | | | веќе видена

next