Кривична пријава против струмичанец за сторено кривично дело за недозволена трговија со културни добра

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) на 13.10.2022 до Основно јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против лицето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четириесет и едногодишно лице, со привремен престој во Охрид, неовластено искористило 1.700.000 денари од банкарската картичка на жителка од Англија. СВР Охрид ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Натурализиран охриѓанец измамил бабичка од Англија за која се грижел и која исто така престојувала во Охрид. СВР Охрид поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанец „сркнал" милион и седумстотини илјади денари од картичка на Англичанка Дарко Лазаревски 21.10.2022 / 12:05 Хроника Четириесет и едно годишно лице од ...
| | веќе видена | слични

41-годишник со привремен престој во Охрид, искористил 1.700.000 денари од банкарска картичка на жителка од Англија, за која се грижел. Лицето неовластено ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

СВР Тетово поднела кривични пријави против И.М. (61) и Н.Х. (59) од Тетово за вршење на јавен превоз без поседување на лиценца. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 304 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 230 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 189 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 138 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против струмичанец за сторено кривично дело за недозволена трговија со културни добра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: