Акциска контрола на СВР Битола, констатирани нерегуларности, следуваат кривични пријави

На 20.09.2022 во временскиот период од 10.00 до 13.00 часот од страна на Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола во содејство со инспектори од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На 25.09.2022 во временскиот период од 00.00 до 04.00 часот, полициски службеници од сите Сектори за внатрешни работи, во соработка со инспектори од државните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Над 10 килограми нежигосани предмети (злато и златен накит) се одземени во контроли што биле извршени вчера кај повеќе правни лица кои се занимаваат со откуп, ...
| | веќе видена | слични

Контролата е спроведена од полноќ до 4 часот утринава во 279 угостителски објекти. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираат дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Контрола во угостителски објекти, констатирано точење алкохол на малолетници Билјана Богоеска 25.09.2022 / 11:44 Македонија Во акциска контрола на угостителски ...
| | веќе видена | слични

Синоќа полицијата, заедно со инспектори од Управата за јавни приходи на територијата на целата држава, спроведоа акциска контрола за присуство на малолетници ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На 22.09.2022, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР – Сектор за економски криминал и корупција, во координација со Државниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во координација со Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи извршија контроли во повеќе златарници на подрачјето на Скопје, Тетово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акциска контрола на СВР Битола, констатирани нерегуларности, следуваат кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: