Четири години и шест месеци затвор за командирот на полицијата во Прилеп за шверц на дрога

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и одржани судски рочишта на кои беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пет години траело малтретирањето врз 26-годишната жена во Лика, Хрватска. Таа била жртва на својот сопруг и на татко му. Како што наведуваат хрватските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија по наредба на Вишото јавно обвинителство поднеле две кривични пријави и донеле мерка забрана за ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Казна затвор за кавадарчанецот кој ја загрозил сигурноста на градоначалникот Јанчев Филип Здравески 22.09.2022 / 16:39 Хроника Казна затвор доби кавадарчанецот ...
| | веќе видена | слични

-Основен суд Кавадарци известува дека денеска, 22.09.2022 година, по одржаната главна јавна и усна расправа по Кривичниот предмет К.бр.191/22 кон обвинетиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин најави дека денеска или утре ќе поднесе кривична пријава против дел од учесниците на манифестацијата Европрајд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

БЕГ се закани дека нема да испорачува топлинска енергија, додека вицепремиерот Битиќи категоричен БЕГ мора да испорачува топлинска енергија додека не се ...
сите 317 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири години и шест месеци затвор за командирот на полицијата во Прилеп за шверц на дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: