Наследниците на Беливук ги презеле работите на кланот: Обвинение против 18 лица


Обвинителството за организиран криминал поднесе обвинителен акт против 18 лица кои се тесно поврзани со кланот на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, а се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во четвртокот (29.09.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници во раните утрински часови спроведоа координирана акција по насоки на Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Неколку црногорски државјани се уапсени во Подгорица под сомнение дека работеле за руската разузнавачка служба, дознава „Вијести“ од повеќе извори. Според ...
| | веќе видена | слични

Во голема акција на црногорската полиција утрово во Подгорица се уапсени повеќе лица осомничени дека работат за руската разузнавачка служба, а еден од нив е ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии членови, меѓу кои еден Македонец и еден Србин, се обвинети дека од септември минатата година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наследниците на Беливук ги презеле работите на кланот: Обвинение против 18 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: