Вчера вечер, нешто после 23,10 часот, кривичниот суд побарал полициска асистенција откако на заминување од судот еден од обвинетите за случувањата од 27. ...
сите 11 | | | веќе видена

Заедничката комисија, која согласно Договорот за добрососедство треба да помогне за надминување на разликите по историските, образовните и други прашања меѓу ...
сите 6 | | | веќе видена

Во јавноста се пуштени снимки од акцијата на руските специјалци во Сирија во 2015 година, чија цел била извлекување на телото на убиен руски војник. Војникот ...
| | веќе видена

 Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните критичари. Таа отсекогаш имала добри стајлинзи, а посебно откако влезе ...
сите 23 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од улогата во најпопуларната серија последните години „Игра на тронови“. Кларк која го ...
сите 9 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 8 | | | веќе видена

„Што да правам, не знам ни сам. Тој се мисли дека е силен. Господ да му даде аир.“ Вака Назми Рамадани од Скопје почна да го објасни проблемот со неговиот нов ...
сите 15 | | | веќе видена

Адитја Јахдав, работник во една индиска фабрика почина откако шега тргна на лошо. Имено, неговиот шеф зел црево за воздушен притисок и судејќи по снимката, се ...
| | веќе видена

Возач во Кина успеал да го сврти камионот на тесен и неасфалтиран пат. На снимката која е објавена на интернет се гледа како возачот се обидува да го заврти ...
сите 2 | | | веќе видена

next