Македонскиот ракометен репрезентативец, Стојанче Стоилов периодов е во центарот на вниманието. Откако новинарот на МТВ 2 го бојкотирање Стоилов на овој начин, ...
сите 76 | | | веќе видена

Алкохолот некогаш се користел за медицински цели, но луѓето почнале да го злоупотребуваат со текот на времето и како резултат на тоа се појавија многу ...
сите 7 | | | веќе видена

Неколку недели не делат од нашето официјално седнување на масата со сојузниците. И тогаш навистина ќе кажеме дека сме успеале после три децении да го оствариме ...
сите 30 | | | веќе видена

Владата и премиерот , ветија дека 2019 година ќе биде година на економскиот развој, и фокусот ќе биде ставен на подобрување на животот на граѓаните .Како ...
сите 34 | | | веќе видена

Режисерот Стивен Спилберг ја избра 17-годишната средношколка Рејчел Зеглер за главната улога во својата преработка на оскаровскиот филм „Приказна од западната ...
сите 8 | | | веќе видена

Камерниот оркестар на Битола годината ја започнува со концерт посветен на најголемите македонски евергрини и незаборавни песни од нашата легенда Тоше Проески, ...
сите 6 | | | веќе видена

Научничката Дејзи Туво (44) во Индонезија ја зграпчи и ја изеде крокодил, пренесуваат медиумите. Дејзи била одвлечена од крокодилот во ограден простор за ...
сите 15 | | | веќе видена

Една третина од персоналот на ОН и вработени по договор биле сексуално вознемирувани во изминатите две години, се нагалсува во извештај на ОН. Анкетата ...
сите 12 | | | веќе видена

next