Тоа на нашки е точно 101 метар. Дечкото зема (голтна) воздух неколку пати и со пераји тргна удолу, на длабочина на која поради притисокот, човечките бели ...
| | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој бара политички азил во Унгарија, треба да ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
сите 26 | | | веќе видена

Да се решите од негативната енергија и лошата среќа, следете ги овие три чекори: 1.Исчадете ја куќата Низ целата историја на човештвото, темјанот се ...
сите 4 | | | веќе видена

Новата тужба открива дека главниот виновник за пожарите во Калифорнија во кои што настрадаа 63 лица е компанија која што се занимава со дистрибуција на гас и ...
сите 21 | | | веќе видена

Во изминатите седум дена учениците од четврто одделение од ОУ „К.Ј.Питу“ од Кичево, во соработка со волонтерите на Црвениот крст од овој град, ја спроведоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Следната верзија на Chrome 71 ќе биде уште поригорозна за сајтовите кои имаат реклами кои ги нарушуваат правилата за огласување. Chrome 71 ќе ги блокира сите ...
| | веќе видена

Битола веќе со денови е еден од најзагадените градови во Македонија, а еден од најголемите причинители е и РЕК Битола која според најновиот годишен извештај ...
сите 16 | | | веќе видена

Во вчерашното издание на забавната емисија „Ексклузив“ се јави една позната музичка ѕвезда. Имено, водителите Николина Славковска и Стефан Лазаров одлучија во ...
сите 2 | | | веќе видена

Вистината е дека постојат многу лоши совети поврзани за исхраната. Најверојатно некои од нив секојдневно ги слушате. Затоа, најдобро е да се информирате што ...
сите 13 | | | веќе видена

Американската компанија „Убер технолоџис“ во изминатото тромесечие забележа зголемување на загубите на повеќе од милијарда долари, додека приходите се ...
сите 30 | | | веќе видена

„Шо сакам да ви е киднат Грујо и никогаш да не го најдете…Пак галете го, мазнете го со покани, свирачи, со златни кочии чекајте го…“, „Нив Крокодилот од ...
сите 6 | | | веќе видена

Во својата богата историја, Битола го добила и називот град на конзулите и на клавирите. Според хроничарите, ваквите епитети градот под Пелистер со право ги ...
сите 5 | | | веќе видена

next