Европската унија е подготвена да разговара за тарифите за автомобили, но нема да ги тргне царините на земјоделските производи во преговорите за слободна ...
сите 8 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК), во координација со АРМ и со припадници на Црвениот крст со хеликоптер на Армијата им доставија прехранбени продукти и ...
сите 30 | | | веќе видена

Мажот кој ја изневерил својата партнерка, побарал прошка од неа преку тетоважа на своето тело, но набрзо станал предмет на потсмев на социјалните мрежи. Хосе ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија размислува дали го блокира Хуавеи од нејзините 5Г мрежи поради безбедносни проблеми.Со овој потег Германската влада би го следела примерот на неколку ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската репрезентација не успеа да се пласира во вториот круг, меѓу 12 најдобри селекции на светот, но дефинитивно можеме да се пофалиме на индивидулано ...
сите 38 | | | веќе видена

Хоуп Хикс (Hope Hicks), убавата 28 – годишна бринета, чие име балканските медиуми радо го преведуваат како Нада (Houp – Нада),е една од најблиските бизнис ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонците во Албанија традиционално го прославја празникот Свети Василиј Велики,со кој се означува почетокот на Новата година, според јулијанскиот календар. ...
сите 61 | | | веќе видена

Девојка која со секира нападнала две лица во маркет во Австралија е осудена на 9 години затвор, објави Би-би-си. Иви Амати (26) со секира сериозно повреди маж ...
сите 5 | | | веќе видена

Новата едукативна активност на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата насловена „Без изговори“ која во себе содржи порака дека не постои ...
сите 19 | | | веќе видена

next