За разлика од западноевропските земји каде сообраќајната култура е на завидно ниво, во балканскиот регион нервозни возачи кои секогаш се спремни за расправија ...
| | веќе видена

На компанијата „Амазон“ ѝ е одобрен патент за уред за превоз кој наликува на кафез, со кој што луѓето ќе се движат во просториите во кои што работат роботи. ...
сите 2 | | | веќе видена

Немаме дилеми дека сакаме во НАТО и ЕУ. Но, сега кога го сакаме тоа, го имаме моментот да кажеме што сакаме, да кажеме дека оваа држава и овие луѓе знаат што ...
сите 20 | | | веќе видена

Про-руски борец намерно си пукаше во стомак за да го тестира новиот панцир, додека сето тоа го снимаа неговите пријатели. Инцидентот се случил во украинскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

На словенечките патишта се повеќе се возат луксузни автомобили со словачки регистарски таблички, пишува порталот „Фајненс“ при тоа прашувајќи како дошло до тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Уредите за виртуелна реалност можеби уште не се стандардни кај корисниците, тие се’ уште се развиваат, па и не се толку евтини. Сепак, иднината без овие уреди ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако прашате некого што мисли за другите луѓе околу него, тоа може да открие неверојатно многу за неговата личност, тврдат експертите. Луѓето кои другите луѓе ...
сите 6 | | | веќе видена

Во подземна железница се збутани како сардини, а службениците на метро несреќниците кои се наоѓаат во близина на вратата, силно ги буткаат навнатре. Јапонскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Регионален министер ги повика активистите да ги напуштат своите куќи на дрво, откако еден млад новинар загина додека известуваше за расчистувањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

next