Тетовско-гостиварската православна епархија изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа кај Ласкарци. Во соопштението до јавноста се ...
сите 11 | | | веќе видена

Американската актерка Глен Клоуз, која годинава ја доби седмата номинација за престижниот „оскар“, изјави дека се надева на наградата, но и дека нема да плаче ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, вели дека платил данок од 10 милијарди долари, но дека тоа е многу малку. Тој смета дека данокот што го плаќа е ...
сите 15 | | | веќе видена

Сум свирел од Карнеги хол и Операта во Сиднеј до грчки крчми и свадби на руски тајкуни, вели легендарниот Горан Бреговиќ во новата епизода на шоуто „Еден на ...
сите 7 | | | веќе видена

Раперката Карди Би е склона на промени, но во ова издание сè уште сме немале прилика да ја видиме. Во склоп на вчерашниот Ден на вљубените, Карди Би одлучила ...
сите 5 | | | веќе видена

Јавното претпријатие „Камена Река” од Македонска Каменица од понеделник ќе продолжи со одржувањето на личната хигиена на градските улици. За таа цел како што ...
сите 4 | | | веќе видена

Видовме и самите, иако имаше фрлена ракавица кон социјалдемократите да прифатат предвремени парламентарни избори, сепак ги одбија на крајот соочени се и тие со ...
сите 7 | | | веќе видена

Недоволните менаџерски и технички компетенции, лошите финансиски резултати и комплексната институционална поставеност – ова се клучните предизвици со кои се ...
сите 5 | | | веќе видена

Во НБА лигата се одиграа три натпревари, а од нив беа одбрани петте најдобри потези. Прегледот ни носи одлични атракции и масјтории на Колинс, Холидеј… но ...
сите 16 | | | веќе видена

Екипата на Реал Мадрид го совлада Ајакс на „Јохан Кројф Арената“ во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите. „Кралевите“ славеа тесна победа ...
сите 16 | | | веќе видена

На годинешната школа учествуваат дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции од Република Македонија, Европа и светот кои ќе ...
сите 39 | | | веќе видена

next