Прилепската болница преполна со пациенти, А ВЕТЕНАТА МОНТАЖНА НИТУ НА ПОВИДОК

Бројот на заболени од КОВИД-19 во државата рапидно и без контрола расте, болниците се пред финансиски и дефицитарен колапс. Во внатрешноста болниците се полни, ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 18602, бројката на оздравени пациенти е 15264, на починати е 753, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1831 тестирања, а регистрирани се 243 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-98, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните 24 часа се направени 1831 тестирања, а регистрирани се 243 нови случаи на ковид-19, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Новозаразените ...
| | веќе видена | слични

Нови шест случаи позитивни на коронавирус се регистрирани изминатото деноноќие во Тиквешијата. Информацијата за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 243 нови случаи на Ковид-19 од направени 1.831 тестирања. Оваа бројка е дневен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепската болница преполна со пациенти, А ВЕТЕНАТА МОНТАЖНА НИТУ НА ПОВИДОК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: