Италија: Опаѓа бројот на смртни случаи, најмалку новозаразени од 10-ти март


Италијанската национална служба за цивилна заштита во Рим одржа прес-конференција на која објави нови информации за починатите и болните во таа земја. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австрискиот канцелар Себастијан Курц ги предупредил граѓаните дека коронавирусот ќе ги следи Австријците уште неколку месеци. Во изјава за јавниот сервис ORF, ...
| | веќе видена | слични

После два дена на пад во бројките, Соединетите Држави во вторникот забележаа црн рекорд со повеќе од 2.200 нови смртни случаи од коронавирусот за 24 часа, што ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии
2 копии

Бројот на заразени со коронавирус во светот надмина два милиони, покажуваат последните податоци од порталот „Ворлдометерс“. Универзитетот „Џонс Хопкинс“ во ...
| | веќе видена | слични

Бројот на починати од коронавирусот вчера во САД надмина 25 илјади, двојно повеќе во однос на претходниот ден, во периодот кога властите расправаат како да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 1001 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 251 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 375 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 78 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија: Опаѓа бројот на смртни случаи, најмалку новозаразени од 10-ти март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: