Состојба со коронавирусот во светот до 10 часот


4 копии
2 копии

Според најновите податоци, со новиот коронавирус во светот се заразени 2.586.266 лица. Од нив починати се 179.929 , а оздравеле 705.814 луѓе. – Турција испрати ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на пациенти кои се на интензивна нега во Франција поради вирусот Ковид-19 последните две недели секојдневно се намалува, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Италија во изминатото деноноќие починаа 437 лица, што е значително намалување во однос на вчерашниот ден кога смртниот дневен биланс изнесуваше 534 лица. Со ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во болниците во Англија денеска се зголеми за 665 на вкупно 16.272 жртви, соопштија здравствените власти. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Италија, една од државите најтешко погодени од коронавирусот, секојдневно се соочува со стотици починати од ова чудовиште. Во последните 24 часа во земјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 507 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 294 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба со коронавирусот во светот до 10 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: