Mеѓу изолираните има и деца


14 копии

Владата денеска го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство да се продолжи препораката за ограничување на јавните ...
| | веќе видена | слични

Нема нови тестирани пациени за коронавирус (КОВИД-19) во изминатото деноноќие, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Единствената пациентка заразена со ...
| | веќе видена | слични

На седницата, како што соопшти владината прес-служба, министерот за здравство Венко Филипче информираше за актуелната состојба со корона вирусот во земјата, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие нема нови тестирани за коронавирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Состојбата на пациентката со ...
| | веќе видена | слични

Иако се очекува помасовен влез во земјава на наши државјани кои работат во Италија, каде е засега најголемото жариште на коронавирусот во Европа, а многу од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека фудбалскиот натпревар Македонија-Косово, би требало да се одигра без публика, бидејќи се очекуваат и гости од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. март 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, на редовната прес конференција за состојбата со корона вирусот, информираше дека во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција во Владата, на која информираше за моменталната состојба со коронавирусот. -Во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mеѓу изолираните има и деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: