Измените во Изборниот законик и партиските математики


Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавниот повик за проверка на податоците од Избирачкиот список е отворен и граѓаните ќе може да вршат увид до 11 март, информираат од Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија на денешната седница го усвои регистарот на медиуми кои ќе имаат право на претставување на политички партии на претстојните избори. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 26. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Од денес ќе се врши увид во Избирачкиот список за предвремените парламентарни избори, закажани за 12-ти април. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство Венко Филипче објави на својот фејсбук-профил табела со регистрираните случаи на коронавирус во земјава во втората половина на март, ...
сите 522 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 120 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 362 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 93 | | | веќе видена

Вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот од 24 часа, од 7 часот вчера до 7 часот изутринава на подрачјето на Тетово бидејќи работеле спротивно ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените во Изборниот законик и партиските математики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: