Лепче со паричка за Василица, не на Бадник

Манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во тетовска Мала Речица е лоциран во горниот дел од селото, на подножјето на Шар Планина. Над него распукала прекрасната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Kрштевањето е првата од седумтте свети тајни на Црквата. Без крштевањето не можат да се извршат другите свети тајни – миропомазание, причест, покајание, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Јас не сум достоен да му ги одврзам ремчињата од обувките Негови”. Така велел за себе свети Јован Крстител, најавувајќи ја мисијата на Исус Христос, пред да ...
| | веќе видена | слични

Јас треба од Тебе да бидам крстен, а Ти при мене ли – доаѓаш?“ (Матеј 3,14). „Јас треба од Тебе да бидам крстен, а Ти при мене ли – доаѓаш?“ (Матеј 3,14). Кој ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на празникот на Божественото Просвештение и на светлото Богојавление над реката Јордан, Бигорската Обител беше удостоена со голем ангелски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 265 | | | веќе видена

Во овие моменти има услови да се спроведе пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, изјави денеска директорот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Еве оставам резерва дека може и да не е уценет од стегите на моќ на Зоран Заев.Но факт е дека егото му е преголемо.Толку моќ дадена во партијата долги години ...
сите 263 | | | веќе видена

На новинарско прашање за тоа кога ќе стигнат првите вакцини премиерот Зоран Заев кажа дека секој момент очекуваат информација кога ќе стигнат првите вакцини. ...
сите 276 | | | веќе видена

Три граѓански здруженија бараат темелна и брза истрага за институционалните пропусти околу недостапноста на органите за прогон на поранешниот директор на ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лепче со паричка за Василица, не на Бадник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: