СЕНЗАЦИОНАЛНА ВЕСТ ОД САД: Златан Ибрахимовиќ потпиша за италијански великан!


Шведската фудбалска легенда се враќа во италијанската Серија А, а оваа информација ја потврди првиот човек на американската МЛС лига, Дон Гарбер. -Златан е ...
| | веќе видена | слични

Ибрахимовиќ се прости од ЛА Галакси и тоа го направи онака како што тој знае. Можете да го мразите, но не можете да оспорите дека е фудбалер каков што се раѓа ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ го заврши престојот во САД. Тој на помалку ироничен начин се прости од навивачите на Лос Анџелес Галакси.Иако има 38 години тој нема намера ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ преферира преселба во Болоња и соработка со Синиша Михајловиќ, ова денеска го пренесе италијанскиот весник Кориере дело Спорт.Швеѓанецот е ...
| | веќе видена | слични

За иднината на Златан Ибрахимовиќ има многу шпекулации, последните информации од Италија велат дека тој преферира изненадувачки трансфер и преселба во редовите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 274 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 65 | | | веќе видена

Променливо облачно со сончеви периоди, а во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд, е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 20 ...
сите 233 | | | веќе видена

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕНЗАЦИОНАЛНА ВЕСТ ОД САД: Златан Ибрахимовиќ потпиша за италијански великан!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: