ДАЛИ Е МОЖЕН БОЈКОТ ВО ВТОРИОТ КРУГ: Силјановска Давкова даде одговор


Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова вечерва изјави дека ја прифаќаат Преговарачката рамка, но не и уставните ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашниот прв телевизиски дуел на телевизија 21, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски истакна дека неговата противкандидатка нема одговор како ќе ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски посочи дека опозицијата со својата понуда сака да ја врати државата назад, дека одново сакаат да го делат народот, да вршат притисоци врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат на коалицијата предводена од СДСМ Стево Пендаровски вечерва ги повика кумановци на масовна излезност на изборите на 8 мај за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска беше помеѓу граѓаните на општина Арачиново. Пред присутните, Пендаровски порача дека во досегашниот мандат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На овие избори народот јасно кажа каква е политичката реалност во Македонија, а тоа е дека Владата односно двете партии од Владата треба да заминат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси и министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахија загинаа во хеликоптерска несреќа во неделата. Аналитичарите ...
сите 258 | | | веќе видена

Љупчо Палевски – Палчо неколку дена веќе е во притвор во затворот Шутка. Тој по екстадицијата во затворот со него си донел и куфер. Директорот на затворот ...
сите 177 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ Е МОЖЕН БОЈКОТ ВО ВТОРИОТ КРУГ: Силјановска Давкова даде одговор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: