Торнадото во САД одзема 116 животи

Бројот на жртвите на торнадото во американската сојузна држава Мисури, според последните информации во вторник (по локално време) на локалните власти достигна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уништени возила и куќи се расфрлени низ предградие на Џоплин, Мисури, кој беше погоден од големо торнадо Во налетот на торнадото, најмалку 116 лица го загубија ...
| | веќе видена | слични

Силни бури и грмотевици ги зафатија американските држава Канзас и Оклахома. Невремето предизвика смрт на седум лица. Жртвите на стихиите се од двете држави. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 381 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 241 | | | веќе видена

Околу 1.600 американски војници се распоредени во околината на Вашингтон и се наоѓаат во состојба на „зголемена готовност“, соопшти денеска Пентагон, во ...
сите 354 | | | веќе видена

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел ...
сите 123 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена

Дерек Човин бил член на полицијата во Минеаполис повеќе од 18 години, а пред 8 дена го уби Афроамериканецот Џорџ Флојд. Против него е покренато обвинение за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Торнадото во САД одзема 116 животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: