Македонија 24

Заедничката програма за не-смртоносно оружје на САД, или JNLWD, се приближува до оружје кое ги менува атомите за буквално да создава зборови од тенок воздух. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Македонија откривме голем број лажни профили што генерираат лажни вести, рече Марк Цукерберг, основачот на „Фејсбук“ во неговото прво интервју и појавување ...
сите 18 | | | веќе видена

Обилни врнежи од снег го зафати источниот дел на САД, одкажани се летовите од компаниите, затворени се повеќе училишта.
сите 8 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија, по третото читање го донесе Законот за употреба на јзиците со 64 гласа „за“, без против и воздржани. Пратениците на ...
сите 34 | | | веќе видена

Почнаа активностите за изградба на нов објект на Основното училиште „Вера Јоциќ“ во населбата Хиподром. Целосно нова училишна зграда до сегашните бараки во кои ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Соборниот Храм Свети Никола во Куманово, денеска се одржа панихида за осумте загинати припадници на полицијата кои учествуваа во оружената пресметка во ...
сите 19 | | | веќе видена

„Младост без лудост“ е новата кампања на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата која ќе трае 6 месеци. Станува збор за една од ...
сите 47 | | | веќе видена

Неопходна е соработка, а не мешање во внатрешните работи и силно почитување на сувереноста и интегритетот на секоја држава. Само така регионот ќе оди напред и ...
сите 55 | | | веќе видена

Земјоделци од Пелагонија одржаа мирен протест на влезната крстосница во Битола и порачаа македонските партии да ја отфрлат платформата на албанските партии.На ...
сите 51 | | | веќе видена

Над 3.100 жени отвориле сопствени бизниси во периодот од 2007-2016 година само со поддршка на стимулативна мерка на Владата. Кај жените е зголемен ...
сите 7 | | | веќе видена

ФЗОМ во соработка со Агенцијата за лекови и Министерството за здравство најави набавка на нови лекови за пациентите со онколошки болести и заболените од ...
сите 12 | | | веќе видена

Заштитникот на лозарите Свети Трифун се прослави во ЗЕГИН лозарство. На чинот на закројувањето му претходеше литургија одржана од свештеници од Повардарска ...
сите 16 | | | веќе видена

next