Еден загинат, четворица повредени во сообраќајка кај Битола


3 копии
3 копии
3 копии

Петнаесетина минути по полноќ на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесет и четиригодишен велосипедист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Центар. Според информациите на МВР, вчера, во 8 и 29 часот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова е патот на излезот односно влезот на Битола кај наслебата Довлеџик. Се работи за многу фрекфетен пат заради фактот што има многу населени места во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои претходно потврди дека нема да присуствува на централната манифестација на одбележување на денешниот празник ...
сите 211 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 252 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена

Во големите пожари кои ја зафатија Турција, загинале осумина лица. Оттаму пристигнуваат застрашувачки снимки кои покажуваат евакуација на туристи со чамци и ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат, четворица повредени во сообраќајка кај Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: