Безбедносните служби знаеле дека српскиот разузнавач е во Собрание


Висок функционер на македонските безбедносни служби бил известен од српските колеги дека советникот од амбасадата на Република Србија Горан Живаљевиќ бил ...
| | веќе видена | слични

Поради сплетот на различни околности лично се чувствувам заплеткан во новинарскиот дипломатско-разузнавачки трилер, кој дополнително се закани врз разнишаните ...
| | веќе видена | слични

Ви го пренесуваме новото видео на Фејсбук страницата „Сеир“: „Погледнете што правеше Лазански (гласноговнорник на Живаљевиќ) во Македонија: 1. Им даваше ...
| | веќе видена | слични

Од македонската амбасадорка ќе биде побарано објаснување за македонските државни органи за тоа како транскриптите од прислушуваните разговори стигнале во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новинарот и пратеник на Српската напредна партија, Мирослав Лазански денеска во интервју за балканската N1 телевизија рече дека било смешно тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични

Српското Министерство за надворешни работи ја повика македонската амбасадорка Вера Јовановска Типко да даде објаснувања за последните настани во Скопје, јавија ...
| | веќе видена | слични

Мирослав Лазански во интервју за N1 тврди дека на 27 април, крвавиот четврток во Собранието, освен Горан Живаљевиќ имало разузнавачи на уште пет други земји од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, ...
сите 482 | | | веќе видена

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев преку видео порака му посака брзо закрепнување на Кристијан Ериксен. ЕВРО 2020 Фудбалската федерација на ...
сите 397 | | | веќе видена

Арнаутовиќ лично му се извинил на Алиоски по мечот, а напаѓачот тврдеше и дека не е расист по скандалот кој изби, но од европската куќа на фудбалот веќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Деновиве сведочиме отстранување на опрема и објекти на дел од крајбрежјето на Охридското Езеро, а медиумите повторно се преплавени со истите наслови кои ги ...
сите 156 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Безбедносните служби знаеле дека српскиот разузнавач е во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: