(ВИДЕО) Дуковски: Врховниот суд незаконски постапил за укинување на притворот за Кочан


Врховниот суд незаконски постапил при одлучувањето за укинување на притворот на Сеад Кочан. Вака адвокатот Сашо Дуковски за Алсат-М го коментира решението на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Врховниот суд напладне ќе одржи продолжение на Општата седница, на која ќе се разгледува рефератот по правното прашање „Дали доказите кои се стекнати на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Одлуката на Кривичниот совет да не ја прифати жалбата на СЈО со што Сеад Кочан ќе се брани од слобода, е уште еден пример за двојните стандарди на судството, ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд за денес напладне закажа општа седница на која ќе разгледува дали снимките од т.н. бомби Специјалното јавно обвинителство може да ги користи како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 19 јуни Врховниот суд ќе расправа за законитоста при определувањето притвор за градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко и за одлуката за притвор на ...
| | веќе видена | слични

Давид Неделков, синот на експретседателката Лидија Неделкова, на својот фејсбук профил го праша претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски зошто е тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Меѓу нив, како што пренесува „Дејли мејл“, се и ќерките на жената која беше егзекутирана со 167 куршуми. Раиси (63) загина во неделата кога се урна ...
сите 369 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 478 | | | веќе видена

Организациската директорка на Клиниката за токсикологија, Бесија Иљази во изјава за албански медиуми тврди дека клиниката има потреба од 18-те вработувања што ...
сите 130 | | | веќе видена

Врховниот суд денеска одржал седница на судии на која претседателката на судот, Беса Адеми, ги информирала врховните судии во врска со започната кривична ...
сите 172 | | | веќе видена

Главниот обвинител на МКС, Карим Кан, вчера најави дека ќе побара издавање налог за апсење на Бенјамин Нетанјаху, премиерот на Израел, како и за министерот за ...
сите 304 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Дуковски: Врховниот суд незаконски постапил за укинување на притворот за Кочан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: