Груевски во Крушево, Иванов во Пелинце, Вељаноски во Скопје

Во Скопје одбележувањето се одржа пред споменикот на Методи Андонов Ченто на плоштадот Македонија. Делегацијата ја предводеше претседателот на Собранието ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 2 јули - Граѓаните на Република Македонија го прославуваат Илинден, денот на Илинденското востание и Првото заседание на АСНОМ. По тој повод двата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска дел од македоснките политичари беа во Скопје и положија цвеќе пред споменикот на Методија Андонов-Ченто, претседателот на Президиумот на АСНОМ и пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Голем празник за Македонскиот народ. Ден во кој се потсетуваме на историјата, ги славиме борците, ден во кој се сплотуваме од сите страни на светот. ilinden1 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска во Крушево ќе присуствува на прославата на државниот празник Илинден, 2 Август - Ден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 606 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 167 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски во Крушево, Иванов во Пелинце, Вељаноски во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: