Вучиќ и Рама со предупредување од Давос – во Македонија расте евроскептицизмот


Европската Унија (ЕУ) мора сериозно да размисли дали и натаму ќе го задржи истиот политички курс кон држави кандидати од Западен Балкан во кој преовладуваат ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ и тој секогаш имаат сосема различни ставови за прашањето за Косово, кое, како што ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, во интервјуто за најновиот број на српскиот дневен весник „Политика“ изрази очекување за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во интервјуто за српскиот дневен весник „Политика“ посочи дека денес македонскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, ви интервјуто за „Политика“ зборуваше и за придонесот што ќе го даде Македонија за време на претседавањето со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во интервјуто за најновиот број на српскиот дневен весник „Политика“ изрази ...
| | веќе видена | слични

Европските интеграции се иднината на целиот Западен Балкан. За земјите од регионот тоа значи подобрување на квалитетот на животот на граѓаните и обезбедување ...
| | веќе видена | слични

„Верувам дека во нашата држава е можно да се постигне европско парламентарно мнозинство кое ќе ја обезбеди европската иднина на Северна Македонија, бидејќи тоа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во интервјуто за српскиот весник „Политика” зборуваше и за односите со Република Бугарија, констатирајќи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и Рама со предупредување од Давос – во Македонија расте евроскептицизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: