Рама: Јас и Вучиќ имаме сосема различни ставови за прашањето за Косово


Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ и тој секогаш имаат сосема различни ставови за прашањето за Косово, кое, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерката Ана Брнабиќ денеска изјави дека нејзиниот главен заклучок за седницата на Собранието за Косово и Метохија е дека и оние кои го сакаат и оние што не ...
| | веќе видена | слични

На дневен ред на вонредната седница, Собранието го имаше Извештајот за преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина од 1 септември 2022 до 15 јануари 2023 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Пратениците во српското Собрание со 154 гласа го прифатија Извештајот на Владата за преговорите со Косово. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во своето ...
| | веќе видена | слични

Продолжува седницата посветена на Косово во српскиот парламент. Претседателот Вучиќ повтори дека не му се допаѓа европскиот предлог, но вели Србија мора да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ на седницата за извештајот за напредокот на преговорите со Приштина денеска изјави дека геополитичката ситуација за ...
| | веќе видена | слични

По вчерашниот инцидент на раб на тепачка, денеска тензично, но мирно на седницата посветена на косовското прашање во српскиот парламент.Опозициските партии го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 103 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 237 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 241 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Јас и Вучиќ имаме сосема различни ставови за прашањето за Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: