Сомнежите за саботажа во гасоводот „Северен тек“ се зголемуваат


Западот го зголеми военото присуство на Балтикот и во северните мориња како одговор на сомневањата за руска саботажа на подводните гасоводи, додека од НАТО ...
| | веќе видена | слични

По предупредувањето на претседателот Џо Бајден, сенаторот Марко Рубио, републикански член на разузнавачкиот одбор на американскиот Сенат, исто така изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Шведска нема да ги сподели наодите од истрагата за експлозиите на гасоводот Северен тек со руските власти или со Гаспром, изјави шведската премиерка Магдалена ...
| | веќе видена | слични

Германски обвинители отворија истрага во врска со експлозиите на гасоводот преку кој рускиот гас доаѓаше до Германија под Балтичкото Море, пишува Асошиејтед ...
| | веќе видена | слични

На гасоводот Северен тек 1 преку кој се испорачува гасот од Русија кон Германија и Европа уште во 2015 година се случил инцидент со експлозивна направа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на германските државни безбедносни служби претпоставуваат дека политички мотивирана е саботажата што се случи викендов на основните комуникации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата возовите во и околу северна Германија беа прекинати откако беа исечени два кабли, парализирајќи ја мрежата повеќе од три часа. Привремено беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Бране Петрушевски пратеник во ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека се согласуваат со Штанмајер дека се што она ја блокира Македонија, особено ...
сите 247 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 294 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сомнежите за саботажа во гасоводот „Северен тек“ се зголемуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: