Шведска не споделува со Русија што откри истрагата за оштетените гасоводи


Шведска нема да ги сподели наодите од истрагата за експлозиите на гасоводот Северен тек со руските власти или со Гаспром, изјави шведската премиерка Магдалена ...
| | веќе видена | слични

Шведската полиција и државното правобранителство се сомневаат дека истекувањето на гас од гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2 на 26 септември е резултат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Недостасуваат најмалку 50 метри на гасоводот под Балтичкото Море, објави денеска шведскиот весник „Експресен“. Шведска полиција и државното Обвинителство се ...
| | веќе видена | слични

Недостасуваат најмалку 50 метри гасовод под Балтичкото Море, објави шведскиот весник „Експресен“ по објавувањето на првата јавна снимка од штетата во ...
| | веќе видена | слични

Данска: Експлозиите на гасоводите Северен поток 1 и 2 биле добро испланирани Филип Здравески 18.10.2022 / 17:13 Свет Данските власти денеска потврдија дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данските власти денеска потврдија дека гасоводите „Северен тек 1 и 2“ во Балтичкото Море на крајот на септември претрпеле голема штета и дека тоа било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 50 метри од гасоводот под Балтичкото Море недостасуваат, објави во вторникот шведскиот весник „Експресен“, откако ги објави првите јавни слики од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 647 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 248 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 64 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска не споделува со Русија што откри истрагата за оштетените гасоводи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: