Стојаноска: Власта вели дека од ЕУ кажуваат дека предлогот е добар, но не слуша што вели македонскиот народ


Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов бара да се обезбеди поширок консензус за предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог од сите партии во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот Павле Трајанов од име на неговата партија Демократски сојуз испрати до претседателот на Собранието Талат Џафери негов предлог – заклучоци што треба ...
| | веќе видена | слични
5 копии

До г. Талат Џафери, претседател на Собранието на Република Северна Македонија ПРЕДМЕТ: ПРЕДЛОГ ЗАКЛУЧОЦИ Во врска со информацијата за содржината на предлог ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Никој апсолутно не смее и не може да преговара ниту за идентитетот, ниту за македонскиот јазик во оваа држава. Ниту сегашна ниту било која идна власт, објави ...
| | веќе видена | слични

Демократски сојуз преку својот пратеник и лидер на партијата Павле Трајанов денеска до претседателот на Собранието на Македонија Талат Џафери достави предлог ...
| | веќе видена | слични

Демократски сојуз ги објави предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог, кои ќе бидат доставени до парламентот штом се создадат деловничките можности. ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ на централен комитет едногласно го поддржа францускиот предлог за отпочнување на пристапни преговори со ЕУ. Опозициската ВМРО ДПМНЕ вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 515 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Власта вели дека од ЕУ кажуваат дека предлогот е добар, но не слуша што вели македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: