Павле Трајанов и ДС НЕМА ДА ГО ПОДДРЖАТ францускиот предлог ако нема поширок консензус


Демократскиот сојуз на Павле Трајанов бара да се обезбеди поширок консензус за предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог од сите партии во ...
| | веќе видена | слични

„Дел од аналитичарите, со кои контактиравме, се воздржани во однос на можноста да се промени било што во официјалниот текст на преговарачката рамка, која беше ...
| | веќе видена | слични

Некои од аналитичарите со кои контактиравме се воздржани во однос на можноста да се промени што било во официјалниот текст на преговарачката рамка, која беше ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција ги поздравува позитивните реакции на целиот демократски свет за историската одлука „за“ францускиот предлог донесена од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собранието на Македонија ги усвои заклучоците со кои се задолжува Владата да го продолжи процесот со Европската Унија (ЕУ) и да ја усвои преговарачката рамка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија на 60-тата седница ги разгледа и усвои заклучоците на Собранието на Република Северна Македонија по Информацијата за ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Македонија беа изгласани предложените заклучоци за францускиот предлог поднесени од пратениците Јован Митревски и Арбер Адеми со кои ...
| | веќе видена | слични

Со 68 гласа „за“ парламентот ги изгласаа заклучоците за владината информација за почеток на преговорите со Европската Унија. За францускиот предлог не гласаше ...
| | веќе видена | слични

Диме Велковски е единствениот пратеник од СДСМ кој денеска не гласаше за прифаќање на заклучоците за францускиот предлог за почеток на преговори на земјава со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
сите 314 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 58 | | | веќе видена

Девет странци се уапсени во Иран во врска со големите демонстрации против носењето хиџаб во таа земја, соопшти денеска Министерството за разузнавање.Во ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павле Трајанов и ДС НЕМА ДА ГО ПОДДРЖАТ францускиот предлог ако нема поширок консензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: