Единствено пратеникот Велковски од СДСМ не крена рака за предлог заклучоците, не гласаа ниту Трајанов, Морачанин, Села


Диме Велковски е единствениот пратеник од СДСМ кој денеска не гласаше за прифаќање на заклучоците за францускиот предлог за почеток на преговори на земјава со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според СДСМ Славјанка Петровска во исто време е и министер и пратеник. На веб страницата на СДСМ во делот на пратеничка група, Славјанка Петровска е составен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мафијата на власт губи контрола. Македонија стана дувло на криминалци и заложник на мафијашите и подземјето контролирани од Оливер Спасовски и СДСМ. Имено, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мојот јазик е македонскиот и секогаш ќе остане и за мене и за пратениците од мнозинството, порача од собраниската говорница координаторот на пратеничката група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески чијшто автомобил синоќа беше запален од непознат сторител, претходно му ја опожариле викендичката. Виновниците за ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го омаловажуваат македонскиот јазик, па дури во говорите употребуваат и бугарски зборови, и им предложи да си ...
| | веќе видена | слични

Лидија Тасевска, пратеник од СДСМ од Куманово, професор по македонски јазик гласаше за документ со кој се негира македонскиот јазик. Срам за Куманово е ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ Штип преку прес-конференција ја прашуваат пратеничката од СДСМ од Штип, Емилија Рамбабова дали е предавник од Штип, дали е предавник на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Зоран Рамчиловиќ, еден од „осумтемина величествени“, кој во време кога беше премиер Зоран Заев гласаше за смена на Уставот и уставноти име на ...
| | веќе видена | слични

Стигнува наградата за пратеник кој што пред 3 години гласаше за промена на уставот според Преспанскиот договор и завчера за бугарскиот протокол. Пратеникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме делегација и ...
сите 164 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 847 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 212 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единствено пратеникот Велковски од СДСМ не крена рака за предлог заклучоците, не гласаа ниту Трајанов, Морачанин, Села

Од:
До кого (е-маил):
Порака: