Од 68 гласа „ЗА“ за Францускиот предлог дури 36 се од пратеници кои не се од Македонска етничка припадност


Во Собранието на Република Македонија беа изгласани предложените заклучоци за францускиот предлог поднесени од пратениците Јован Митревски и Арбер Адеми со кои ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на СДСМ се потпишала на предлог за уште еден заменик претседател на Собранието кој треба да дојде од редовите на Алтернатива на Африм Гаши. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Отакако не можеше да обезбеди мнозинство за да започне Собраниската седница, Талат Џафери се закани дека ќе свика седница за распуштање на Собранието. Од ...
| | веќе видена | слични

На денешната 79.седница на Собранието свикана за во 11.00 часот, на списокот за присутни пратеници беа потпишани 85 пратеници, а во салата беа присутни 58 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Парламентот, Талат Џафери денеска ја прекина работата на 79-та седница свикана за во 11 часот на која има 33 точки за расправа, со ...
| | веќе видена | слични

Дел од пратениците денеска се потпишаа, но не влегоа на седница. Доколку не се обезбеди кворум за работа, собранискиот спикер најави дека ќе свика седница за ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што соопшти собраниската прес-служба, Џафери истакнал дека сите пратеници во Собранието се еднакви и ги претставуваат граѓаните кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што најавија синоќа, по 10 часот утрово, возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ започнаа да ги тргаат автобусите од големите ...
сите 393 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 370 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 68 гласа „ЗА“ за Францускиот предлог дури 36 се од пратеници кои не се од Македонска етничка припадност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: