Петков си поднесе оставка, опозицијата обвинува за тајни преговори во Софија


Од премиерска позиција, назад во мандаторска улога. По нешто повеќе од шест месеци, Кирил Петков ја напушта позицијата шеф на бугарската влада, но прв од сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светиот архијерејски синод (САС) на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија (МПЦ – ОА) очекува Владата и сите останати општествено-политички ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски тврди дека во европскиот предлог има дефинирани позиции за прифаќање на македонскиот јазик. Во предлогот, македонскиот јазик е ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Тврдењето дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е поврзан со рамката (пристапниот процес) и дека тоа се два одвоени процеси и дека ...
| | веќе видена | слични

Денес, Пензионерскиот синдикат на нашата земја истакна дека за нив францускиот предлог е неприфатлив. Како причина за нивниот став ги наведуваат условите и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи Никола во објава на Фејсбук вели дека тврдењето дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е ...
| | веќе видена | слични

Како за сѐ досега така и овојпат министрите Бујар Османи и Бојан Маричиќ лажат, тврдат високи извори од МРО-ДПМНЕ за Република. Ништо не се променило од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во историски моменти, немаме луксуз да бидеме ниту наивни, ниту да се правиме наудрени, ниту да веруваме во добрата волја на бугарската политика кон нас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков си поднесе оставка, опозицијата обвинува за тајни преговори во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: