Димитров: Значи, аман! Османи лаже дека протоколот и преговарачката рамка не се меѓусебно поврзани


Поранешниот министер за надворешни работи Никола во објава на Фејсбук вели дека тврдењето дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е ...
| | веќе видена | слични

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, изразил целосно уверување дека европскиот предлог за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска го прими на проштална средба амбасадорот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села изјави дека Северна Македонија „мора да го прифати францускиот предлог по отстранувањето на ветото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре, половина час пред почетокот на седницата на која ќе се разгледува Францускиот предлог, закажа уште една на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред пратениците во Собранието утре ќе се најде францускиот предлог, а седницата беше закажана откако Владата до Парламентот испрати дел од документите ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на седница закажана за утре во 13 часот ќе се обрати на пратениците во македонскиот парламент, а ...
| | веќе видена | слични

Сега со францускиот предлог имаме идентична ситуација како од периодот кога се менуваше имато на Македонија за влез во НАТО и ЕУ - пресуден е гласот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Значи, аман! Османи лаже дека протоколот и преговарачката рамка не се меѓусебно поврзани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: