Јотова за францускиот предлог: Многу порано можевме да го решиме прашањето со С. Македонија

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова посочи дека одамна можело да се реши прашањето со Република Северна Македонија и да се отвори патот за ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Асен Василев, од бугарската владејачка партија „Промените продолжуваат“, кој попладнево беше номиниран за премиер, на заминување од претседателската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска му го врачи мандатот на Асен Василев, вицепремиерот и министер за финансии во оставка, за тој да ја формира новата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Следната недела ќе се разговара за составот на идниот кабинет што ќе го предложи „Продолжуваме со промените“, изјави премиерот во оставка и копретседател на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во оставка Кирил Петков предмалку објави дека Асен Василев е новиот кандидат за премиер од Продолжуваме со промените.Асен Василев во владата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 266 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерката за култура освен што е позната по својот скафандер, сега стана позната и по скандалозната изјава со која меѓу редови им порача на уметниците да не ...
сите 63 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски доживеа дебакл со своите лаги и деструкции, со обидите да ја дестабилизира државата со крвави сценарија и да ја закочи на европскиот пат. ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јотова за францускиот предлог: Многу порано можевме да го решиме прашањето со С. Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: