ПРАТЕНИЦИ СЕ ФАТИЈА ЗА ГУША Тензично во бугарското собрание, избегната физичка пресметка (ВИДЕО)

Избегната физичка пресметка во бугарското Национално собрание додека се водеше расправата за измените на законот за досиеја каде дојде до конфликт меѓу ...
| | веќе видена | слични

Еден ден по паролите против Македонија во бугарскиот Парламент, МНР го осуди чинот на дел од бугарските пратеници. Врачи и вербална нота до бугарското ...
| | веќе видена | слични

Земјава очекува официјалните претставници на Бугарија да го осудат експлицитниот говор на омраза и територијалните претензии кон Македонија, како крајно ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Министерството за надворешни работи денеска соопшти дека најостро ги осудува вчерашните написи „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се видат во рацете на дел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонското Министерство за надворешни работи бара од официјална Софија да ги осуди експлицитниот говор на омраза и територијалните претензии кон Македонија ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи до официјална Софија врачи вербална нота во која го осудува вчерашното однесување на дел од бугарските пратеници кои во ...
| | веќе видена | слични

Македонската дипломатија најостро ги осудува вчерашните транспаренти „Македонија е Бугарија“ кои беа истакнати од дел од бугарските пратеници за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски пратеници денеска во Собранието држеа транспаренти на кои пишува „Македонија е Бугарија“. Пратениците од пратеничката група „Преродба“ како и гостите ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, лидер на ултранационалистичката партија Преродба (на бугарски „Възраждане“), им објасни на колегите во Собранието во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1180 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во „10 Минути“ порача дека македонскиот јазик им бил еден од најважните прашања. Според него, првичната ...
сите 290 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРАТЕНИЦИ СЕ ФАТИЈА ЗА ГУША Тензично во бугарското собрание, избегната физичка пресметка (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: