Адеми: Ние и Алтернатива имаме слични погледи


11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, очекува веќе следната година да има парламентарни избори на кои, како што вели, ВМРО-ДПМНЕ со големо мнозинство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Европски политичар, бугарски европски политичар, овие нашиве „харвардовциве“, нашиве двајца премиери го осудија ли овој европратеник, да му речат ние се ...
| | веќе видена | слични

-Веруваа во европските вредности, односно да му даделе шанса на процесот, еве гледаме дека нема и да видиме сега кој ќе биде изговорот да бидат во ...
| | веќе видена | слични

Сега коментираше за Ковачевски и неговата работа во министерството за финансии.-Кажете ми една реформа во министерството за финансии по која ќе биде познат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на која, како што рече, разговарале за две теми – за спорот со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа зборуваше и за неговите односи со градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска и дали имаат соработка ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со која се обрати до ДУИ со прашањето зошто ја враќаат темата за премиер Албанец и дали тие би поддржале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Пејачката Ребека пред Собранието пееше и се обрати пред насобраните граѓани. Таа изјави дека оние кои носат црни костумчиња, ако ставиле француски парфем, не ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: Ние и Алтернатива имаме слични погледи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: