Адеми: Ние и Алтернатива имаме слични погледи


11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, очекува веќе следната година да има парламентарни избори на кои, како што вели, ВМРО-ДПМНЕ со големо мнозинство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Европски политичар, бугарски европски политичар, овие нашиве „харвардовциве“, нашиве двајца премиери го осудија ли овој европратеник, да му речат ние се ...
| | веќе видена | слични

-Веруваа во европските вредности, односно да му даделе шанса на процесот, еве гледаме дека нема и да видиме сега кој ќе биде изговорот да бидат во ...
| | веќе видена | слични

Сега коментираше за Ковачевски и неговата работа во министерството за финансии.-Кажете ми една реформа во министерството за финансии по која ќе биде познат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на која, како што рече, разговарале за две теми – за спорот со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа зборуваше и за неговите односи со градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска и дали имаат соработка ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со која се обрати до ДУИ со прашањето зошто ја враќаат темата за премиер Албанец и дали тие би поддржале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 493 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена

Поглаварот на Српската православна црква (СПЦ), патријархот Порфирије, објави видео од пречекот на архиепископот Стефан и владиците од Македонската православна ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: Ние и Алтернатива имаме слични погледи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: