Мицкоски: Очекуваме другите партии кои се дел од власта на СДСМ–ДУИ, да излезат од коалицијата која нема план за државата


-Веруваа во европските вредности, односно да му даделе шанса на процесот, еве гледаме дека нема и да видиме сега кој ќе биде изговорот да бидат во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека постои една влада постојат сите механизми за контрола меѓу кои и пратенички прашања. Каква е таа специјална влада која е заштитена од прашување, знаете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На државата не ѝ се потребни предвремени избори, туку нова, стабилна Влада предводена од СДСМ која ќе ги решава претстојните предизвици особено со енергетската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Очекувам прво да се оформи раководството на партијата, па потоа да станат јасни и носителите функции во извршната власт, истакна координаторот на пратеничката ...
| | веќе видена | слични

Не верувам дека ќе се чека многу денови за целата процедура за новата Влада, бидејќи државата е исправено пред голем број предизвици, кажа координаторот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секој последен четврток кога се предвидени пратеничките прашања претседателот на Собрание наоѓа причини, настан, да не дојде до пратенички прашања, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сакам да им го правам она на луѓето што не сакам да ми го прават мене и мојот пристап кон секој е сериозен, истакна Христијан Мицкоски во гистувањето на ...
| | веќе видена | слични

Има само еден начин да се дознае дали нашите или нивните анкети се точни, да одиме на избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само Вистина“.
| | веќе видена | слични

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 672 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Очекуваме другите партии кои се дел од власта на СДСМ–ДУИ, да излезат од коалицијата која нема план за државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: