МИЦКОСКИ ГИ НАЛУТИ ВО ДУИ - тој ги праша дали би поддржале премиер Албанец што ќе го предложи ВМРО-ДПМНЕ, тие му порачаа прво да победи на избори


Изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со која се обрати до ДУИ со прашањето зошто ја враќаат темата за премиер Албанец и дали тие би поддржале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сакам да им го правам она на луѓето што не сакам да ми го прават мене и мојот пристап кон секој е сериозен, истакна Христијан Мицкоски во гистувањето на ...
| | веќе видена | слични

Има само еден начин да се дознае дали нашите или нивните анкети се точни, да одиме на избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само Вистина“.
| | веќе видена | слични

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Канал 5 изјави дека имал комуникација преку СМС-пораки со премиерот во оставка Зоран Заев, на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во интервју за емисијата „Само вистина“ што се емитува на телевизија Канал 5, се осврна на годишното обраќање на ...
| | веќе видена | слични

Имаме една состојба каде што нема државата своја мафија, туку мафијата има своја држава. Затоа луѓето ја изгубија довербата во системот, изјави претседателот ...
| | веќе видена | слични

„Ако некој нема волја да ја крене рампата, може да каже ајде скини го она највисокото јаболко што се наоѓа на дрвото и јас да речам не можам да го скинам тоа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се очекува прва средба на работните групи за утврдување на забелешки за преговарачката рамка. Има ли провокатори на протестите и наменска „магла“ за ...
сите 601 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 459 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 1042 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 294 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
сите 184 | | | веќе видена

Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ ГИ НАЛУТИ ВО ДУИ - тој ги праша дали би поддржале премиер Албанец што ќе го предложи ВМРО-ДПМНЕ, тие му порачаа прво да победи на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: