Мицкоски: Во 2022 година очекувам предвремени парламентарни избори


2 копии

Не сакам да им го правам она на луѓето што не сакам да ми го прават мене и мојот пристап кон секој е сериозен, истакна Христијан Мицкоски во гистувањето на ...
| | веќе видена | слични

Има само еден начин да се дознае дали нашите или нивните анкети се точни, да одиме на избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само Вистина“.
| | веќе видена | слични

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани ...
| | веќе видена | слични

Во една состојба кога државата се наоѓа во криза потребно е да се побрзо и да се формира новата валда.Не верувам дека не се знае кој ќе биде во новиот состав, ...
| | веќе видена | слични

„Еднополитичка авантура, Мицкоски немаше потреба сега да прави парламентарно мнозинство иако партијата победи ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори, убедливо. Секогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Канал 5 изјави дека имал комуникација преку СМС-пораки со премиерот во оставка Зоран Заев, на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во интервју за емисијата „Само вистина“ што се емитува на телевизија Канал 5, се осврна на годишното обраќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Во 2022 година очекувам предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: