На пат кон нова влада - опипување на пулсот за избори


6 копии

Додека постои една влада постојат сите механизми за контрола меѓу кои и пратенички прашања. Каква е таа специјална влада која е заштитена од прашување, знаете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На државата не ѝ се потребни предвремени избори, туку нова, стабилна Влада предводена од СДСМ која ќе ги решава претстојните предизвици особено со енергетската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Очекувам прво да се оформи раководството на партијата, па потоа да станат јасни и носителите функции во извршната власт, истакна координаторот на пратеничката ...
| | веќе видена | слични

Не верувам дека ќе се чека многу денови за целата процедура за новата Влада, бидејќи државата е исправено пред голем број предизвици, кажа координаторот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секој последен четврток кога се предвидени пратеничките прашања претседателот на Собрание наоѓа причини, настан, да не дојде до пратенички прашања, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сакам да им го правам она на луѓето што не сакам да ми го прават мене и мојот пристап кон секој е сериозен, истакна Христијан Мицкоски во гистувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во една состојба кога државата се наоѓа во криза потребно е да се побрзо и да се формира новата валда.Не верувам дека не се знае кој ќе биде во новиот состав, ...
| | веќе видена | слични

„Еднополитичка авантура, Мицкоски немаше потреба сега да прави парламентарно мнозинство иако партијата победи ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори, убедливо. Секогаш ...
| | веќе видена | слични

„Ако правите анализа што најмногу ги тишти нашите сограѓани и ќе видите дека од првите пет приоритети, три се економски теми. Следните две се криминалот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На пат кон нова влада - опипување на пулсот за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: