Мицкоски: Зошто никој не реагира на изјавата на Џамбаски дека „Македонија е втора бугарска држава“


„Европски политичар, бугарски европски политичар, овие нашиве „харвардовциве“, нашиве двајца премиери го осудија ли овој европратеник, да му речат ние се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку во евентулнта судска постапка што би се водела против новинарите Горан Момировски и Драган Милосављевиќ, дека наводно откриле државна тајна, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Стево Пендаровски продолжува да се однесува како портпарол Зоран Заев. Денешното интервју на Стево Пендаровски докажа дека штетните политики на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стево Пендаровски продолжува да се однесува како портпарол Зоран Заев , реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ по интервјуто на Пендаровски за Канал 5. Денешното ...
| | веќе видена | слични

Не сакам да ни се повтори случајот „Кежаровски“ изјави вечерва во гостување во „Само интервју“ на Канал 5, претседателот Стево Пендаровски. Запрашан за ...
| | веќе видена | слични

„Ако после еден убав ден, после години години преговори со ЕУ, ако македонскиот јазик не биде еден од 24-те официјални јазици на ЕУ, мене не ми треба таа ЕУ. И ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 623 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 356 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 213 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 66 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Зошто никој не реагира на изјавата на Џамбаски дека „Македонија е втора бугарска држава“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: