ПЕНДАРОВСКИ: Ќе ги помилувам новинарите Момировски и Милосављевиќ доколку судот пресуди дека се виновни за оддавање државна тајна

Доколку во евентулнта судска постапка што би се водела против новинарите Горан Момировски и Драган Милосављевиќ, дека наводно откриле државна тајна, ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното издание на емисијата Заспиј ако можеш со Горан Момироски и Драган Милосављевиќ која е снимена пред Кривичниот суд во Скопје дава пресек на голем дел ...
| | веќе видена | слични

Грозоморна реакција на граѓанка на текст во кој претседателот Пендаровски најавува Можно помилување за новинарите на Заспиј ако можеш Горан Момироски и Драган ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 236 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 154 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ: Ќе ги помилувам новинарите Момировски и Милосављевиќ доколку судот пресуди дека се виновни за оддавање државна тајна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: