Мицкоски: Зошто никој не реагира на изјавата на Џамбаски дека „Македонија е втора бугарска држава“


„Европски политичар, бугарски европски политичар, овие нашиве „харвардовциве“, нашиве двајца премиери го осудија ли овој европратеник, да му речат ние се ...
| | веќе видена | слични

Доколку во евентулнта судска постапка што би се водела против новинарите Горан Момировски и Драган Милосављевиќ, дека наводно откриле државна тајна, ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски продолжува да се однесува како портпарол Зоран Заев. Денешното интервју на Стево Пендаровски докажа дека штетните политики на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стево Пендаровски продолжува да се однесува како портпарол Зоран Заев , реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ по интервјуто на Пендаровски за Канал 5. Денешното ...
| | веќе видена | слични

Не сакам да ни се повтори случајот „Кежаровски“ изјави вечерва во гостување во „Само интервју“ на Канал 5, претседателот Стево Пендаровски. Запрашан за ...
| | веќе видена | слични

„Ако после еден убав ден, после години години преговори со ЕУ, ако македонскиот јазик не биде еден од 24-те официјални јазици на ЕУ, мене не ми треба таа ЕУ. И ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Зошто никој не реагира на изјавата на Џамбаски дека „Македонија е втора бугарска држава“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: