Пендаровски е против промена на Уставот сега

Евентуалниот успех на преговорите меѓу Софија и Скопје ќе биде комплексен резултат на акцијата, конфронтацијата и желбата за компромиси на различни фактори. На ...
| | веќе видена | слични

Надежите дека во декември земјата ќе добие датум за преговри повторно се срушија откако Бугарија кажа дека нема намера да ја промени позицијата за Северна ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија Еди Рама денес реагирал поради забавените евроинтеграции на таа земја.Тој рекол дека Албанија “доколку Бугарија продолжи во следните шест ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама, на денешната предновогодишна средба со новинарите рече дека процесот на европска интеграција е јасен и оти „Албанија е во апсурдна ...
| | веќе видена | слични

За време на своето претседавање со Советот на ЕУ, Словенија успеа повторно да го воведе терминот „перспектива за членство” во документите, наместо обична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска реагираше поради бавната европска интеграција на таа земја. Тој, како што пишуваат регионалните медиуми, кажал дека ...
| | веќе видена | слични

„Еден од европските лидери, нема да му го спомнам името, во расправата дури кажа: зошто би ги внеле во Европската Унија, кога вака ни се поевтини како работна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски е против промена на Уставот сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: