Сетска банка: Напредните економии со најдобри денови, сиромашните – со најлоши

Сепак, сиромашните земји кои немаат ниту вакцини против Ковид-19, ќе продолжат да заостануваат – проценува Светска банка. Банката со седиште во Вашингтон ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На вчера одржната редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, беа разгледани движењата на меѓународните и на домашните ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Падот на БДП во првиот квартал беше очекуван во услови на трет бран на Ковид 19, а податоците за вториот квартал упатуваат на позитивни сигнали, оцени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот министерот за финансии, труд и трансфер, Хекуран Мурати вели дека Владата предводена од Албин Курти очекува оти 2021 година ќе има „најдобри ...
| | веќе видена | слични

Занемарувањето на инфлацијата ги остава глобалните економии „да седат на темпирана бомба“ – заклучуваат аналитичарите. Понатамошното игнорирање на инфлацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сетска банка: Напредните економии со најдобри денови, сиромашните – со најлоши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: