Светската економија ќе закрепне во 2022 година

Најниски годишни стапки на инфлација се регистрирани во Грција, Малта и Португалија, а највисоки во Унгарија, Полска и ЛуксембургСтапката на инфлација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Понатамошното занемарување на инфлацијата и печатење пари без покритие ќе ја турне глобалната економија во голема криза, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Нашата екипа е во Кочани, каде во моментов пожарникарите, но и населението се справуваат со огненета стихија. Поради пожарот, девет лица побарале лекарска ...
сите 208 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светската економија ќе закрепне во 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: